Orkun & Orkun 1989 yılında kurucumuz Süleyman Orkun tarafından kurulmuş ve kısa sürede müşterilerine geniş bir hizmet portföyü sunarak Ege Bölgesinin en büyük yerel mali müşavirlik firmalarından biri olmuştur. 

2005 yılında firmamız bünyesine yönetici olarak katılan Burak Orkun öncülüğünde ve Bodrum yarımadasında yabancı yatırımların gelişmesi ile firmamız, Büyük Britanya’da sektöründe öncü gayrimenkul hukuku firmalarının müvekkil portföyünün Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki şirket kuruluşları, vergi, denetim ve mali müşavirlik hizmetlerini yürütmüştür.

Bu süreçte verilen başarılı hizmetler neticesinde, Londra’da The International Law Partnership LLP Hukuk firmasında maaş ortaklığı görevinde bulunan Av Başak (Yıldız) Orkun görevinden ayrılarak 2010 yılında firmamıza katılmış ve hukuki danışmanlık modülünü firmamız hizmetlerinin bünyesine kazandırmıştır.

Bu birleşme, Orkun & Orkun’un uluslararası konumunu güçlendirmiş, böylece uluslararası yatırımcının inanıp güvendiği, alışkın olduğu kaliteli hizmeti ve servis çeşitliliğini bulabilme imkanını doğurmuştur.

2010 yılından bu yana yeni kurumsal kimliği ile yerel ve uluslarası platformda Hukuk ve Mali Müşavirlik alanlarında, yaklaşık 20 personeli ve Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bulunan çözüm ortakları ile birlikte hizmet veren firmamız, pratik tavsiyeler üretmek üzere müşterileri ile düşünce, deneyim ve çözüm önerilerini paylaşır.

Picture of Başak Yıldız Orkun
Lawyer / Partner

Başak Yıldız Orkun

Avukat– Hukuk Departmanı Sorumlu Ortak 

2004 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans)

2006 Avukat – Ankara Barosu

2005- 2007 The International Law Partnership LLP – Yabancı Avukat – Türkiye Departmanı

2007-2009 The International Law Partnership LLP  - Gelişmekte olan Ülkeler Departmanı Sorumlusu

2009-2010 The International Law Partnership LLP  - Maaş Ortağı

2010 Avukat – Muğla Barosu

Dili İngilizce